Blog

Masz gorączkę, jesteś osłabiony? To mogą być objawy boreliozy!

ból głowy

Zachorowalność na boreliozę rośnie w Polsce z każdym rokiem. Jest tym bardziej groźne, że, jak donoszą badacze, co najmniej 30 proc. kleszczy jest nosicielami groźnych patogenów, które powodują poważne choroby. Dowiedz się, jakie są objawy boreliozy i sprawdź, jak dbać o swoje zdrowie.

objawy boreliozyBorelioza to choroba wywoływana przez krętki Borelii, które trafiają do naszego organizmu poprzez ukąszenie zainfekowanego kleszcza. Bakterie te mogą z łatwością przedostawać się w najbardziej odległe obszary naszego ciała poprzez układ krwionośny. Najczęściej atakują tkankę łączną, nerwową i mięśniową. Pierwsze objawy chorobowe pojawiają się po ok. 3 tygodniach od ukąszenia.

Najczęstsze objawy boreliozy

  • rumień wędrujący – charakterystyczny objaw boreliozy, koliste zaczerwienienie na skórze, jaśniejsze od środka
  • gorączka
  • bóle stawów i mięśni
  • bóle głowy
  • dreszcze
  • zapalenie stawów

W późniejszym etapie choroby pojawiają się takie dolegliwości jak:

  • tiki nerwowe
  • paraliż mięśni twarzy
  • zawroty głowy
  • problemy z mówieniem

Zauważyłeś u siebie objawy boreliozy? Nie czekaj, wykonaj Test Obciążeń i poznaj przyczynę dolegliwości!

Pan Filip z Wrocławia nie wiedział, co mu dolega

Mieszkam blisko lasu i bardzo często po nim spaceruję. Kilka miesięcy temu po jednej z takich wycieczek zauważyłem w zgięciu ręki kleszcza. Wyjąłem go i wydawało mi się, że sprawa została zakończona. Niestety, miesiąc później zacząłem czuć się bardzo źle: codziennie bolała mnie głowa, miałem gorączkę i dreszcze. Poszedłem do lekarza, nawet dostałem jakieś leki, ale nic się nie poprawiło. Potem doszło jeszcze zapalenie stawów. Czułem się coraz gorzej,brałem nowe leki, wciąż zero poprawy. Zdesperowany zacząłem szperać w internecie z myślą, że może znajdę jakąś pomoc. I rzeczywiście, natknąłem się na informację o teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Zdecydowałem się skorzystać. Test wskazał, że były to objawy boreliozy. Dostałem również specjalną kurację wzmacniającą i oczyszczającą. Dzisiaj, po kilku miesiącach jej stosowania czuję się znacznie lepiej. Dziękuję za ten test!

Objawy boreliozy mogą być bardzo podstępne

Wbrew powszechnym opiniom, nie zawsze przy ukąszeniu przez kleszcza zarażonego bakterią Borrelii pojawia się charakterystyczny rumień wędrujący. Jedynie u 30 proc. dorosłych i 10 proc. dzieci pojawia się ten objaw. Dodatkowym problem w diagnostyce boreliozy jest fakt, że pojawiające się objawy, takie jak bóle mięśni, głowy i gorączka są traktowane jako sygnały grypy. W celu ustalenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pozwala na kompleksowe poznanie stanu naszego organizmu oraz stopnia jego obciążenia szkodliwymi substancjami – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który dzięki swojej nowatorskiej formule umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz odkrycie źródła dolegliwości. Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, jest on w pełni bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Nie czekaj, aż groźna choroba się rozwinie – zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *