Diagnostyka boreliozy

Wyjazd na kilka godzin do lasy w ciepłe, letnie dni to jeden z najlepszych wypoczynków jakie możemy sobie wyobrazić. Jednak nic nie psuje nam dnia tak, jak znalezienie za uszami czy innym, niedostępnym miejscu wbitego kleszcza. Zazwyczaj wyciągamy go domowymi sposobami i zapominamy o całym zdarzeniu. Ale gdy po kilku dniach pojawiają się zmiany na skórze, osłabienie i problemy z wzrokiem zaczynami podejrzewać, że to borelioza. Test Obciążeń Organizmu to najlepsza diagnostyka boreliozy

diagnostyka boreliozyBorelioza jest chorobą przenoszona przez kleszcze Ixodes ale nie tylko. Boreliozę w Polsce mogą także przenosić pchły, komary czy roztocza. Choroba z Lyme, bo tak też mówi się na boreliozę, wywoływana jest przez bakterie Borelia, a zarażamy się nimi poprzez ślinę kleszcza przenoszącego w sobie bakterie. Jednak kleszcz wcale nie musi nas ukąsić, czasem wystarczy jedynie kontakt ze skórą. Odpowiednia diagnostyka boreliozy to podstawa szybkiej kuracji.
Diagnostyka boreliozy – kiedy?

Najwięcej zakażeń boreliozą notuje się między majem a listopadem. Jest to oczywiście spowodowane ociepleniem się klimatu. Najwięcej przypadków zachorowań, bo aż 80 procent, występuje w początkowych miesiącach wakacji czyli w czerwcu i lipcu. Okres wakacyjny to istny żer dla kleszczy, komarów czy pcheł, a więc także zwiększona możliwość zakażenia się boreliozą.

Diagnostyka boreliozy – dlaczego?

Samodzielna diagnostyka boreliozy nie jest łatwa, gdyż jej objawy w początkowej fazie, gdy zwalczyć jest ją najłatwiej, są trudne do zauważenia, a nawet niemożliwe. Diagnostyka boreliozy powinna być wykonywana w miarę często w czasie zwiększonego nią zagrożenia, a wiec podczas wakacji i wycieczek po lasach. Zbagatelizowana borelioza może powodować wiele groźnych powikłań. Test Obciążeń Organizmu wykrywa bakterie, które boreliozę powodują nawet jeżeli sami nie zauważymy żadnych objawów.

Innym powodem, dla którego borelioza jest groźna to fakt, iż potrafi rozwijać się w naszym organizmie bezobjawowo przez wiele miesięcy, a nawet lat! Pierwsze symptomy mogą się pojawić dopiero w zaawansowanym stanie choroby, a nawet przewlekłym. Wczesna diagnostyka boreliozy to pierwszy i najlepszy krok do szybkiej i łatwej kuracji. Późno wykryta borelioza może doprowadzić do poważnego uszczerbku na naszym zdrowiu.

Diagnostyka boreliozy – jak?

Test Obciążeń Organizmu jest jednym z najlepszych narzędzi jeżeli chodzi o wczesne wykrywanie tak groźnych chorób jak borelioza. Wczesne wykrycie choroby to połowa sukcesu, gdyż zazwyczaj oznacza to, że dolegliwość jeszcze się nie rozwinęła i dużo łatwej będzie ją zwalczyć. Czym w takim razie różni się Test Obciążeń Organizmu od innych metod diagnostyki boreliozy? Otóż test wykrywa przyczyny boreliozy a nie jej objawy i przyczynami się zajmuje. Chodzi tu o to, by pozbyć się z naszego organizmu obciążeń, czyli przyczyn jakie tę chorobę wywołują, a nie jedynie złagodzić objawy. Największy błąd w kuracji jakiejkolwiek choroby jaki popełniamy dość często, to właśnie skupianie się jedynie na objawach, a nie oczyszczanie organizmu z obciążeń, które przyczyniają się do powstania chorób.